Dyskusja o książce EduFactory

EduFactory. Samoorganizacja i opór w fabrykach wiedzy to książka zbierająca teksty publikowane w serwisie edukacyjnym portalu wydawnictwa Ha!art – polskiej odnodze międzynarodowego kolektywu badaczy szkolnictwa wyższego znanego jako EduFactory. Wiele z nich powstawało „na gorąco” w pierwszych miesiącach wdrażania polskiej reformy uniwersytetu, inne starają się ukazać europejski i międzynarodowy, społeczno-ekonomiczny kontekst polskich przemian.

Dyskusja o książce odbędzie się w piątek 1 czerwca 2012 o 18:00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej na ul. Pańskiej 3 w Warszawie.

Edufactory okładkaZaproszenie organizatorów:

Uniwersytet znalazł się w centrum zainteresowania wielu światowych i lokalnych graczy politycznych oraz ekonomicznych. W Polsce, po dwudziestu latach pozostawiania uczelni samym sobie, podjęto zdecydowane kroki w kierunku podporządkowania ich rynkowej logice rentowności, pomiaru efektywności, konkurencji i zysku.

Czy zatem możemy powiedzieć, że dziś tym, czym dla kapitalizmu przemysłowego była fabryka, dla kapitalizmu kognitywnego jest uniwersytet? Czy może on być podobną do fabryki przestrzenią skutecznej organizacji oporu? Czy możemy zaobserwować w jego obrębie podobne mechanizmy wyzysku i kontroli pracy?

Zapraszamy na dyskusję o książce „EduFactory. Samoorganizacja i opór w fabrykach wiedzy” (red. J. Sowa, K. Szadkowski, Korporacja Ha!art, Kraków 2011), która przedstawia badania międzynarodowego kolektywu Edu-factory rozszerzone i uzupełnione o wnioski z analizy sytuacji w Polsce.”

W rozmowie udział wezmą:

Mateusz Janik (SNS PAN, „Recykling Idei”)
Jan Sowa (Instytut Kultury UJ, Korporacja Ha!art)
Krystian Szadkowski (Edu-factory, „Praktyka Teoretyczna”)
Weronika Śmigielska (Awaria Uniwersytetu)
Piotr Szenajch (SNS PAN, NOU)

Książka w postaci darmowego e-booka do pobrania tu.

Informacja na fejsie tu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s